michal jelinek v

partner

tel3 nove +420 225 092 935

email3 povodnemichal.jelinek@v4group.eu

Michal Jelínek je partnerem poradenské skupiny V4 Group a zároveň jednatelem auditorských společností V4 Audit, s. r.o. (CZ) a V4 Group, Kft. (HU) patřících do skupiny V4 Group. Michal zastává funkci statutáre i v společnostech V4 Tax a V4 Account.

Michal se specializuje zejména na problematiku mezinárodního zdanění, daňového plánovaní a transferových cen. Aktuálně se zaměřuje také na oblast zdanění transakcí při obchodovaní s kryptoměnami. V oblasti auditu poskytuje Michal zejména odborné poradenství spojené s účetním due diligence v rámci akvizičního procesu.

Michal získal titul inženýr ekonomie a následně absolvoval doktorské studium na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Svoje rozsáhlé zkušenosti získal jako daňový konzultant a později jako manažer oddělení mezinárodního zdanění, daňového plánování a transferového oceňování v předních zahraničních daňově-poradenských společnostech se sídlem v České republice.

Tématu transferových cen se Michal věnuje od roku 2006 a v roce 2018 vydal také soubornou publikaci na toto téma týkající se stálých provozoven, propojených ovládajících a ovládaných osob a sdružených podniků pod názvem Transferové ceny ve vydavatelství Verlag Dashöfer.

Získané zkušenosti Michal v současnosti zúročuje nejen při práci s klienty skupiny V4 Group, ale také v rámci výkonu rozsáhlé lektorské činnosti na různá témata, ať už je to oblast mezinárodního zdanění, transferových cen nebo zdanění obchodů realizovaných kryptoměnami. Přednáší také na školeních daňových poradců KDP ČR a SR.